قوانین و مقررات

شرایط شرکت در مسابقه :
شرکت کنندگان باید حداقل دانشجوی  مقطع کارشناسی و  دارای 18 سال سن باشند.
ثبت نام بصورت تیمی انجام خواهد شد و تعداد اعضای هر تیم باید حداقل 2 و حداکثر 6  باشد.
شرکت در این مسابقه نیازمند علاقه و مهارت در حوزه های نورشناسی (اپتیک یا الکترواپتیک)، الکترونیک، نرم افزار و مکانیک می باشد. لذا توصیه می شود علاقه مندان تیم های خود را با توجه به تخصص در حوزه های مورد نظر انتخاب نمایند.
بعد از ثبت نام تیم ها و ارسال اطلاعات و رزومه آنها در سامانه تیم ها باید طبق زمانبندی اعلام شده پروپوزال خود جهت حل مسئله را به ایمیل plasma.competition@gmail.com ارسال نمایند. بررسی پروپوزال ها توسط کمیته داوران وضعیت پذیرش تیم ها را مشخص خواهد کرد.
 
نحوه برگزاری مسابقه :
همانطور که اشاره شد، تیم های پذیرفته شده توسط کمیته داوران بعد از ثبت نام نهایی وارد مسابقات خواهند شد.
هدف این مسابقات طراحی محصولی برای تشخیص مقادیر موجود از مواد مورد نظر در نمونه ی خون می باشد. (در توضیحات شرح مسابقه این موارد به تفصیل گفته شده است). در مرحله اول مسابقه، تیم ها طراحی مفهومی و شبیه سازی های نرم افزاری لازم (مکانیکی، اپتیکی، کدنویسی و ...) را ارائه می دهند. همچنین در حین انجام این فرآیند ممکن است سوالاتی برای تیم ها مطرح شود که در این صورت متخصصانی از شتاب دهنده سیناپس در زمینه های مورد نیاز برای کمک به تیم ها وجود خواهند داشت. بعد از ارائه ی اولیه ی تیم ها از طراحی ها و شبیه سازی های انجام شده، تعدادی از تیم ها به مرحله ی نهایی بر اساس امتیاز کمیته داوران راه می یابند. در این مرحله لازم است تا تیم های انتخاب شده به ساخت و تولید دستگاه نهایی بپردازند. در  صورت نیاز متخصصان شتاب دهنده سیناپس آماده ی ارائه ی مشورت و کمک رسانی به تیم ها برای تولید هر چه بهتر پروتوتایپ هستند. در پایان محصولات نهایی ارائه شده، با توجه به شاخص هایی که به صورت دقیق در قوانین زیر ذکر شده است، ارزیابی خواهند شد و تیم برگزیده انتخاب خواهد شد.
شاخص های امتیاز دهی:

        قیمت تخمینی نهایی باید در بازه 20 تا 50 میلیون ریال باشد. در صورت تجاوز محسوس از بازه تعیین شده، محصول نهایی ارزیابی نخواهد شد.
        لازم به ذکر است در صورت ایجاد هر گونه اختلاف نظر، تصمیم نهایی با کمیته داوران خواهد بود.
شاخص های تکمیلی یا امتیاز اضافه:
مهم ترین ملاک های تصمیم گیری برای انتخاب محصول، صحت و دقت عملکرد دستگاه، طراحی آن به نحو احسن و در نظر گرفتن مسایل اقتصادی در استفاده از قطعات و طراحی محصول  است. لذا بهترین طراحی به نحوی خواهد بود که دقت در عملکرد و زیبایی در طراحی حداکثری را با حداقل هزینه انجام دهد.
با این حال اجرای امور زیر شامل امتیاز اضافه برای تیم ها به صلاحدید کمیته داوران خواهد بود.
●      ارتباط دستگاه با کامپیوتر و یا اینترنت
●      ذخیره اطلاعات در دستگاه
●      استفاده از نمایشگر لمسی و کاربرپذیری بیشتر
●      استفاده از باطری
●      طراحی سامانه های نرم افزاری یا ابری برای ارتباط دستگاه با آنها و سهولت گزارش گیری از دستگاه
لازم به ذکر است تیم برگزیده موظف است کلیه مستندات علمی مرتبط با موضوع مسابقه را در اختیار شتابدهنده سیناپس قرار دهد.
 
در صورت وجود هر گونه ابهام یا پرسش در نحوه ی ثبت نام و برگزاری با کمیته اجرایی از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در صفحه نخست سایت مکاتبه فرمایید.